En büyük Ceza-Ayben Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En büyük Ceza-Ayben Sitesi

En güzel Ceza-Ayben Fan ! Durma üye ol sende mutlu ol !!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sagopa ve Kolera’ya özel…(Yeni Röportaj)

YazarMesaj
daRk-quééN!
Admin
Admin
daRk-quééN!

Sagopa ve Kolera’ya özel…(Yeni Röportaj) Empty
MesajKonu: Sagopa ve Kolera’ya özel…(Yeni Röportaj)   Sagopa ve Kolera’ya özel…(Yeni Röportaj) Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 3:14 pm

İkimizi Anlatan Bir şey’ Sagopa ve Kolera’nın hayatına ışık tutuyor…

Rapçi Sagopa Kajmer ve eşi Kolera, 'İkimizi Anlatan Bir Şey' isimli albümlerini Aktüel'in gençlik eki -18'e anlattı. Kajmer, müziğin sihrini çözmüş: Dünyevi zevkleri anlatan şarkılar tutmaz…

Sagopa Kajmer ve eşi Kolera'yı artık tanımayan yok! İkili, nisan ayında 'İkimizi Anlatan Bir Şey' isimli düet albümlerini piyasaya sürdü. 21 şarkıdan oluşan ortak projede 'Contribution X' ve Amerika'nın önemli underground rap gruplarından 'Critical Madness'ın MC'si Critical da ikiliye eşlik etti.

Düet albüm fikri nasıl ortaya çıktı?

Sagopa:İlk önce Kolera'nın solo çıkarması gerekiyordu. Eğer bu düeti, solodan önce yapsaydık olmazdı çünkü tek başına bir şeyler yapıp insanlara "İşte bu benim albümüm" diyebilmeliydi. Ayrıca, ben de daha önce kimseyle böyle bir ortak çalışma yapmamıştım. Hem bayan, hem de bir lirik ustası olması beni böyle farklı bir albüm yapmaya itti. Sadece eşim olduğu için düet yaptığımızı düşünen de oldu tabii. Fakat bunlar benim gibi bir profesyonel için çok acemice söylemler...

Kolera:2005 yılında 'Karantina Embryo'yu çıkarmadan önce Sagopa ile düet bir albüm yapma kararı almıştık zaten. Sagopa, şarkıları oluşturmaya başlamıştı ve bana aslında 'Senin önce solo albümünü çıkarman gerek sonra düet albümü yapalım' demişti. Eski bir projeydi ama doğru zamanda hayat bulmasını sağladık.

Sagopa, bir şarkıda "Derin ve deneyselsin diyen moronlara cevaplar üfür" diyorsun, ama şarkıları tek tek anlattığın albüm kitapçığında da bazı şarkıları tanımlarken 'deneysel' ifadesini senin de kullandığını görüyoruz. Burada bir tezat yok mu?

Sagopa:Aslında yine bir yanlış anlaşılma var. Benim hicvettiklerim; müziğimi dinleyip, saygı gösteren hatta benim çevremde bu işe devam etmek isteyen kişiler olup da benim yaptığım işlere deneysellik, bayıklık, gereksiz yapay derinlik yakıştırmasını yapanlardır. Bir şarkımda 'Evet kuzen derinim' dememin sebebi odur. Bu cümlemi hatırlatmak isterim. İşte benim lirik anlayışım bu. Soru sormak istiyorsan cevabı içindedir. Deneysellik bana göre hoştur, derinlik olması gerekendir, hiçbir duygu sığ değildir. İnsan yoksa kendini aşağılamaktan bir hal olurdu. İnsanlar iyi olan bir işe b.k attıklarında gerçekten içlerindeki fitne açığa çıkıyor. Doğru kelimeler atılan b.ktan yakıştırmalar diye kullanılıyor, ne kötü bir şeydir bu.
http://sagoemreaydnfan.mutluforum.org/index.htm

Sagopa ve Kolera’ya özel…(Yeni Röportaj)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sagopa Kajmer&Kolera Yaz Turnesi